• 19 października, 2021
  • 6 minutes read

Segment czy dom pod Warszawą?

Segment czy dom pod Warszawą?

Lokalizacje podwarszawskie wydają się na tyle atrakcyjne, że mnóstwo osób decyduje się na wyjazd z dużego miasta. Istotne okazują się dla nich ceny nieruchomości, dostęp do terenów zielonych, a także szeroka oferta. Szczególną popularnością cieszą się domy oraz segmenty, których powstaje coraz więcej.

Wiele osób tego typu obiekty traktuje jako atrakcyjną alternatywę dla ciaśniejszych mieszkań w budynkach wolnostojących i na osiedlach. Większy metraż zapewnia sporą swobodę aranżacyjną, wpływa również na wyższy komfort życia. Zwłaszcza gdy klienci biur deweloperskich mogą liczyć na własny ogród oraz miejsce parkingowe.

Choć domy i segmenty pod Warszawą mają wiele cech wspólnych, wskazać należy na różnice między nimi. Pozwoli to dokonać właściwej decyzji. Oczywiście z uwzględnieniem własnych potrzeb oraz wymagań.

Segment pod Warszawą – czy warto? Charakterystyka

 

Na początek nieruchomości, które w ostatnich kilku latach stały się popularne w stopniu szczególnym. Wszystko za sprawą możliwości, jakie zapewniają. Gdzie warto kupić segmenty pod Warszawą? Dobrym wyborem okażą się zwłaszcza Marki oraz Łomianki. Jeśli jednak komuś zależy na jednej z dzielnic stolicy, trzeba zwrócić uwagę na ofertę segmentów na Białołęce.

Skoro wiadomo już, gdzie tego typu nieruchomości są dostępne, dobrze będzie skupić się teraz nad tym, w czym są lepsze od standardowych domów jednorodzinnych.

  • Segmenty pod Warszawą są tańsze. Zwłaszcza w porównaniu z samodzielnym budowaniem domu, obejmującym również z zakupem działki. Ceny wokół stolicy są bardzo korzystne, co dla wielu osób stanowi istotną zachętę do wyprowadzki.

 

  • Segmenty znajdują się w dogodnych lokalizacjach. Jest to ważne zwłaszcza dla chcących jednocześnie pracować w Warszawie i żyć w znacznie spokojniejszym miejscu. We wspomnianych już Markach i Łomiankach nie brakuje niewielkich osiedli z zabudową szeregową, położonych blisko terenów zielonych i dróg zapewniających szybką podróż do stolicy.

 

  • Oferta segmentów jest szersza. Znacznie łatwiej znaleźć można budynki gotowe do zamieszkania lub będące już w budowie. Co ważne, są one mocno zróżnicowane pod względem metrażowym – od około 70/80 do nawet 150 metrów kwadratowych. Klienci biur deweloperskich mogą ponadto liczyć na dostęp do wspomnianych ogrodów i innych udogodnień.

Dlaczego warto kupić dom pod Warszawą?

 

W przypadku segmentów należy pamiętać o tym, że nie rozwiązują one „problemu” sąsiadów. Jest ich oczywiście mniej, niż w bloku, ale nadal występują. Osoby, którym zależy na całkowitej wolności, często decydują się więc do kupno lub wybudowanie domu. Stwarza on ponadto doskonałą okazję do tego, aby zdobyć nieruchomość zapewniającej ogromną wręcz swobodę aranżacyjną. Dom pozwala w sposób bardzo precyzyjny zaplanować każde pomieszczenie i dostosować je do własnych potrzeb. Metraż jest jeszcze większy, co także działa zachęcająco.

Na kupno domu decydują się przede wszystkim rodziny z dziećmi, którym zależy na ucieczce z zatłoczonego miasta i przeniesieniu się do miejsca zapewniającego swobodny dostęp do terenów zielonych. Zarówno Marki, jak i Łomianki świetnie spełniają te kryteria. Trzeba oczywiście pamiętać, że utrzymanie własnego domu jest bardziej kłopotliwe, niż w przypadku segmentu. Do tego dojść może też lokalizacja znajdująca się nieco bardziej „na uboczu”. Z tego właśnie powodu warto dokładnie zastanowić się nad własnymi potrzebami.

Co wybrać – dom czy segment pod Warszawą?

 

Po omówieniu mocnych i słabych stron obu rozwiązań, należy przejść do rozwiązania najważniejszego dylematu, nakreślonego w temacie tekstu. Na pewno obie nieruchomości okażą się atrakcyjne dla osób oczekujących swobody większej niż to, co jest w stanie zaproponować standardowe mieszkanie.

Pod względem swobody aranżacyjnej nieco lepiej wypada dom. To samo tyczy się możliwości „odizolowania” się od sąsiadów. Z drugiej strony utrzymanie segmentu jest mniej kłopotliwe, pamiętać trzeba również o tym, że tego typu budynki często wchodzą w skład mini osiedli, położonych w dogodnych lokalizacjach. Ostateczna decyzja jest więc zależna od konkretnych wymagań stawianych przez nabywców.

źródło: slawbud.pl – mieszkania na sprzedaż w Łomiankach

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również

Praktyczne informacje dotyczące formalności celnych i strategii unikania opóźnień przy przekraczaniu granicy podczas transportu kolejowego do Kazachstanu

Praktyczne informacje dotyczące formalności celnych i strategii unikania opóźnień przy przekraczaniu granicy podczas transportu kolejowego do…

Choć przekraczanie granicy z towarem może wydawać się procesem skomplikowanym i czasochłonnym, odpowiednie przygotowanie i znajomość…
Podstawowe elementy systemu uzdatniania sprężonego powietrza

Podstawowe elementy systemu uzdatniania sprężonego powietrza

Układy sprężonego powietrza budowane są na podstawie wymagań konkretnych zastosowań. Niemniej jednak systemy sprężonego powietrza muszą…
Okres sprawozdawczy w ochronie środowiska – terminy, o których należy pamiętać

Okres sprawozdawczy w ochronie środowiska – terminy, o których należy pamiętać

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością dopełnienia różnych obowiązków, w tym z zakresu sprawozdawczości środowiskowej.…