• 18 października, 2021
  • 6 minutes read

Jaki program do prezentacji multimedialnej?

Jaki program do prezentacji multimedialnej?

Prezentacja multimedialna to świetne urozmaicenie wystąpienia. Pozwala w wygodny i atrakcyjny sposób zasygnalizować najważniejsze informacje, które prelegent ma do przekazania. Skupia uwagę odbiorców i zachęca do słuchania. Żeby jednak spełniła swoje zadanie, musi być odpowiednio przygotowana. Jaki program do tworzenia prezentacji wybrać?

Microsoft PowerPoint – numer jeden wśród programów

Microsoft PowerPoint to program, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Niekwestionowany król prezentacji multimedialnych, którego obsługi uczy się w szkołach już od podstawówki, oferuje wiele funkcji i narzędzi. W efekcie pozwala tworzyć atrakcyjne pokazy. Powstałe w 1990 r. narzędzie jest ustawicznie rozwijane. Bez trudu więc radzi sobie z wyzwaniami współczesnego projektowania.

Użytkownicy cenią Power Point m.in. za przyjazny interfejs, który pozwala na łatwe znalezienie dostępnych funkcji. Oferowane opcje nie tylko pozwalają stworzyć prezentację, ale również ułatwiają przygotowanie się do wystąpienia (Presenter Coach), jak i samo przeprowadzenie wykładu (np. dzięki wyświetlaniu notatek widocznych wyłącznie dla prezentera).

LibreOffice Impress – godny zastępca króla

 

Program ten wchodzi w skład pakietu biurowego LibreOffice, którego używanie w środowisku domowym, szkolnym i korporacyjnym jest darmowe. Oferuje kilka trybów pracy, w tym edycji oraz konspektu. Co więcej, LibreOffice Impress jest wyposażony w panel do jednoczesnej obsługi kilku monitorów, w ramach którego możliwe jest m.in.:

  •       wyświetlanie następnego slajdu,
  •       przeglądanie notatek,
  •       sprawdzania timera prezentacji.

Wśród najważniejszych atutów programu wymienić można prostotę obsługi, dzięki czemu początkujący adepci sztuki projektowania nie mają żadnych problemów z tworzeniem pokazów slajdów. Z korzystania z LibreOffice Impress zadowoleni będą także zaawansowani użytkownicy. Narzędzie dysponuje bowiem wieloma funkcjami.

WPS Presentation – do nieodpłatnego tworzenia prezentacji

 

W swoich funkcjach nie odbiega znacząco od popularnego PowerPointa. Nawet jego interfejs przypomina program Microsoftu. To darmowe narzędzie, które pozwala na tworzenie zarówno prostych prezentacji multimedialnych, jak i zaawansowanych pokazów. Obok standardowych funkcji oferuje również wiele efektów specjalnych, takich jak przejścia i animacje.

Prezi – w służbie kreatywności

 

To program, który różni się od pozostałych i pozwala tworzyć kreatywne prezentacje. Początkowo miał służyć do wizualizacji architektonicznych, jednak jego potencjał został szybko dostrzeżony także przez inne branże. Głównym wyróżnikiem narzędzia jest to, że pokaz przypomina mapę myśli, która przenosi odbiorców z jednego miejsca do drugiego.

Prezi został wyposażony w wiele szablonów, które ułatwiają stworzenie prezentacji multimedialnej. Zapewnia również duże możliwości personalizacji pokazu, dzięki czemu nabiera on osobistego charakteru. Atutem programu jest również prostota obsługi.

Focusky – czyli, jak przyciągnąć uwagę publiczności

 

To kolejny program, który pozwala na tworzenie niestandardowych prezentacji multimedialnych. Nie tylko oferuje wiele gotowych szablonów, ale i daje możliwość stworzenia własnego pokazu od podstaw. Wykonana w nim prezentacja przyciąga uwagę odbiorców i zapada w pamięć. To zasługa dostępnych w programie kształtów, symboli, grafik i animacji w technologii Flash, które można wykorzystać.

ActivePresenter Free Edition – idealny do kursów e-learningowych

 

Program służy raczej do tworzenia poradników i kursów e-learningowych niż prezentacji multimedialnych w standardowym znaczeniu. Sprawdzi się również podczas projektowania różnorodnych symulacji. Pozwala tworzyć oryginalne materiały edukacyjne. Do programu można nawet importować prezentację wykonaną w Power Poincie, by dodać do niej np. elementy głosowe.

Program Power Point to niejedyne narzędzie, które można wykorzystać do stworzenia prezentacji multimedialnej. Mimo godnych następców wciąż cieszy się największą popularnością. To, na jaką opcję zdecyduje się użytkownik, tak naprawdę zależy od jego indywidualnych preferencji, a także od celu, jakiemu ma służyć pokaz.

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również

Zbiornik ciśnieniowy — dlaczego jest ważny w układzie sprężonego powietrza

Zbiornik ciśnieniowy — dlaczego jest ważny w układzie sprężonego powietrza

Zbiornik ciśnieniowy jest jednym z podstawowych elementów układu sprężania powietrza. Często pełni kluczową rolę w układach…
Praktyczne informacje dotyczące formalności celnych i strategii unikania opóźnień przy przekraczaniu granicy podczas transportu kolejowego do Kazachstanu

Praktyczne informacje dotyczące formalności celnych i strategii unikania opóźnień przy przekraczaniu granicy podczas transportu kolejowego do…

Choć przekraczanie granicy z towarem może wydawać się procesem skomplikowanym i czasochłonnym, odpowiednie przygotowanie i znajomość…
Podstawowe elementy systemu uzdatniania sprężonego powietrza

Podstawowe elementy systemu uzdatniania sprężonego powietrza

Układy sprężonego powietrza budowane są na podstawie wymagań konkretnych zastosowań. Niemniej jednak systemy sprężonego powietrza muszą…