• 16 lipca, 2023
  • 3 minutes read

Cena implantów zębowych – dlaczego implanty są tak drogie?

Cena implantów zębowych – dlaczego implanty są tak drogie?

Implanty zębowe to najbardziej zaawansowana technologicznie metoda skutecznego uzupełniania ubytków zębowych. Wyglądem nie odbiegają od naturalnych zębów, a ich wszczepienie umożliwia odzyskanie pięknego uśmiechu oraz poprawę jakości życia i ogólnego samopoczucia. Niestety, ceny takiego leczenia są wyjątkowo wysokie. Co wpływa na koszt implantów zębowych? Odpowiadamy!

Ile kosztują implanty zębowe?

Implanty to niewielkie śruby, wykonane najczęściej z tytanu, które po wszczepieniu przez chirurga stomatologicznego w kość szczęki zastępują korzenie zębowe. W kolejnym etapie to właśnie na nich są mocowane korony. Choć sam implant jest niewielki, jego koszt potrafi nieprzyjemnie zaskoczyć, zwłaszcza, że NFZ nie refunduje żadnych stomatologicznych protez stałych.

Ceny implantów są zróżnicowane, jednak najczęściej koszt wszczepienia jednego waha się w granicach 2-5 tys. Jeśli zabieg dotyczy większej ilości implantów, wyceny przeprowadzane są indywidualnie. Jednak decydując się na protezę całkowitą, stabilizowaną na 4 implantach, pacjent musi liczyć się z kosztem nie niższym niż 20 tys. złotych.

Z czego wynika koszt implantów?

Na koszt implantów składa się wiele rozmaitych czynników, takich jak materiał, z którego zostały wykonane (tytan, cyrkon lub stop obu tych metali), rodzaj implantu, a także marka producenta. Trzeba jednak pamiętać, że cena, podawana pacjentowi przez kliniki implantologiczne nie dotyczy samego materiału, a zabiegu wszczepienia implantu w określonym miejscu. Cena uzależniona jest więc również od umiejscowienia wszczepianego elementu. W niektórych miejscach jamy ustnej osadzenia go może być bardziej skomplikowane, co wiąże się zwykle z wyższym kosztem zabiegu. Jednostkowa cena za implant jest zwykle niższa w przypadku wszczepiania ich większej ilości.

Ponadto, cena uwzględnia również przeprowadzenie zabiegów przygotowawczych, które mogą obejmować procedurę uzupełnienia ubytków kostnych lub przeszczepu fragmentów dziąsła. Pacjent płaci także za wykonanie wszystkich niezbędnych badań diagnostycznych, takich jak testy laboratoryjne i zdjęcia radiologiczne. Nie można zapominać również o kosztach znieczulenia lub innych podanych w czasie samego zabiegu leków.

Jakie dodatkowe czynniki wpływają na cenę zabiegów implantologicznych?

Na koszt implantów zębowych w poszczególnych klinikach wpływ mają również czynniki dodatkowe, takie jak wielkość miasta, w którym przeprowadzany jest zabieg, renoma kliniki i doświadczenie samego chirurga stomatologa. Zabiegi w dużych miastach bywają droższe, co ma zazwyczaj związek z ogólnie wyższym poziomem cen w większych ośrodkach.

Pomimo wysokich cen, coraz więcej osób decyduje się na zabiegi uzupełnienia ubytków zębowych przez wszczepienia implantów, traktując to jako inwestycję w siebie na długie lata. Trzeba jednak pamiętać, aby przez wyborem kliniki poprosić o konsultację z doświadczonym implantologiem oraz przygotowanie szczegółowego kosztorysu ewentualnego leczenia. W ten sposób można uniknąć nieporozumień i odpowiednio zaplanować kwestie finansowe.

 

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również

Catering na konsolację – najważniejsze korzyści

Catering na konsolację – najważniejsze korzyści

Organizacja stypy to dla bliskich zmarłego przykry obowiązek, którym muszą się zająć pomimo bólu związanego ze…
Pompy ciepła a instalacja fotowoltaiczna – jak połączyć te systemy dla maksymalnych oszczędności?

Pompy ciepła a instalacja fotowoltaiczna – jak połączyć te systemy dla maksymalnych oszczędności?

Pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne (PV) to dwa coraz bardziej popularne rozwiązania w dziedzinie nowoczesnych technologii…
Profesjonalne torby i plecaki wędkarskie – funkcjonalność i wygoda w jednym

Profesjonalne torby i plecaki wędkarskie – funkcjonalność i wygoda w jednym

Wędkarstwo to pasja dla milionów osób na całym świecie, a klucz do sukcesu w tej dziedzinie…