• 25 września, 2021
  • 6 minutes read

Poprawna identyfikacja wizualna firmy na witrynie sklepowej

Poprawna identyfikacja wizualna firmy na witrynie sklepowej

Branża reklamowa w Polsce w XXI wieku przeżyła ogromny rozkwit. W związku z rozwojem internetowej sprzedaży wiele cenionych firm graficznych zmieniło swój profil działalności na branżę e-commerce. Lukę po nich wypełniły agencje reklamowe wśród których znajdziemy profesjonalistów, ale także osoby liczące na szybki zysk. W celu uniknięcia kosztownej wpadki przy wyborze firmy, która wykona dla nas oklejanie witryn sklepowych warto pozyskać cenne informacje na temat folii reklamowych na szyby. Czas to pieniądz, dlatego poradnik zawiera najistotniejsze informacje.

Od czego zacząć myśląc o reklamie na szyby sklepowe?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Należy szukać profesjonalnych firm, które oferują klientom kompleksowe usługi. Należy wybierać z katalogu przedsiębiorstw istniejących długo jak agencja reklamowa bytom, która w swojej ofercie oprócz samego druku posiada również projektowanie witryn sklepowych. Wtedy mamy pewność, że w przypadku niewłaściwego efektu końcowego nie będzie zganiania jednych na drugich, że przygotowane grafiki były w złych proporcjach lub rozdzielczościach. Reklamy sklepowe powinny być wykonane w schemacie od A do Z przez jednego usługodawcę, który zrobi to według następującego wzorca:

  • opracuje unikalny projekt – kolorystyka, czcionki, logotypy i elementy graficzne muszą wyróżniać Twoją firmę wśród innych
  • wykona profesjonalną wizualizację reklamy, omówi ewentualne poprawki oraz dokona indywidualnych pomiarów
  • wyczyści powierzchnię na którą ma być nanoszona folia reklamowa, w tym również ramy okienne 
  • wykona oklejania witryn w Warszawie

Rodzaje folii reklamowych na szyby

Nie dajmy zwieźć się hasłom: „tanie oklejanie szyb folią” lub „tanie reklamy na szyby sklepowe”. Nie szukajmy też agencji reklamowych, które już na początku rozmowy z klientem oferują konkretną cenę za wyklejenie metrów kwadratowych powierzchni. Oznacza to tylko tyle, że w przypadku jakichkolwiek problemów z trwałością nie mamy co liczyć na późniejszą gwarancję. Wycena oklejania witryn sklepowych powinna odbywać się na miejscu ewentualnej realizacji i dopiero po wybraniu odpowiedniej folii reklamowej. Jest to związane z tym, że na rynku istnieje szereg różnorodnych folii okiennych, które mogą służyć jako identyfikacja wizualna na naszej witrynie sklepowej. Najczęściej stosowane obecnie to:

  • folia samoprzylepna – najtańsza, reklama na niej umieszczona jest bardzo dobrze czytelna i ostra. Użytkownik od środka ze względu na to, że jest to lita konstrukcja folii nie jest w stanie zobaczyć co dzieje się na zewnątrz, a samo pomieszczenie jest bardzo ciemne. Zalecana do oklejania okien sklepowych naprzemiennie lub od pomieszczeń rzadko używanych. Może być wyklejana od środka w przypadku obiektów narażonych na graficiarzy.
  • folia OWV (One Way Vision) – ten rodzaj folii z bliskiej odległości jest dziurkowany. Naniesiona reklama jest czytelna dla odbiorcy, natomiast od środka dzięki perforacji jesteśmy w stanie zobaczyć co dzieje się na zewnątrz. Przenikalność słońca jest dużo większa niż przy wykorzystaniu folii samoprzylepnej.

Usuń starą folię okienną

Gdy nasza nowa reklama wizualna na szyby okienne będzie już w produkcji warto przygotować powierzchnię. Jeśli chcemy oszczędzić pieniądze witryny sklepowe oczyścić możemy samemu. Do tego wystarczy w 95% roztwór rozpuszczalnika z płynem do mycia szyb oraz skrobaczka. Przy tym warto jednak zwrócić uwagę, czy powierzchnia szyby nie uszkadza się lub rysuje zbyt mocno. Jeśli w jakimś miejscu naklejka trzyma się zbyt mocno należy taką powierzchnię podgrzać opalarką lub suszarką do włosów. Przy czym należy uważać, gdyż w przypadku oklejonych drzwi zewnętrznych zbyt mocne podgrzewanie może je wypaczyć. Jeśli nie czujemy się na siłach manualnych warto zlecić wykonanie tej usługi agencji reklamowej w Warszawie. Przy kompleksowej realizacji koszt jest relatywnie niski do ewentualnych uszkodzeń, które sami możemy zrobić.

Zobacz również

OLED czy QLED – jaki telewizor wybrać?

OLED czy QLED – jaki telewizor wybrać?

Zakup nowego telewizora to zawsze duże wyzwanie. W pierwszej kolejności warto dokładnie określić swoje potrzeby i…
Jak niszczyć dokumenty zgodnie z RODO?

Jak niszczyć dokumenty zgodnie z RODO?

RODO wprowadza wiele istotnych zmian w kwestii ochrony danych osobowych, jakie są gromadzone i przetwarzane przez…
Jakie wybrać szkło do kuchni?

Jakie wybrać szkło do kuchni?

Zastosowanie szkła w kuchni to alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Ten materiał stał się tak popularny,…