• 20 października, 2021
  • 6 minutes read

Jakie wybrać szkło do kuchni?

Jakie wybrać szkło do kuchni?

Zastosowanie szkła w kuchni to alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Ten materiał stał się tak popularny, ponieważ jego czyszczenie nie przysparza użytkownikowi żadnych problemów. Ponadto szkło do kuchni nie wymaga konserwacji i renowacji oraz pozwala na wkomponowanie w metraż każdej przestrzeni.

Jakie zalety ma szkło w kuchni?

Osoby aranżujące pomieszczenia kuchenne mogą rozważyć ozdobienie ich za pomocą paneli szklanych. To rozwiązanie, które od dłuższego czasu cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko właścicieli nowoczesnych wnętrz, ale również osób posiadających mieszkania i domy zaaranżowane w stylu minimalistycznym, skandynawskim, loftowym, jak również glamour. Również coraz więcej właścicieli kuchni urządzonych w stylu klasycznym skłania się ku temu, aby na ścianach pomieszczeń znajdowały się panele szklane. Mogą być ozdobione indywidualnie dobranym nadrukiem, co podkreśli charakter pomieszczenia, a także sprawi, że stanie się ono ozdobą domu bądź mieszkania.

Montaż szkła w kuchni to zadanie, które należy powierzyć specjalistom. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie elementy zostaną przytwierdzone w sposób trwały, estetyczny i bezpieczny. Hurtownia szkła Warszawa to miejsce, w którym można dobrać materiały mające zabezpieczyć ściany znajdujące się nad blatami roboczymi w kuchni. Szyby kuchenne, które docelowo mają znaleźć się w tym pomieszczeniu, to sprawdzone rozwiązanie. Materiał jest mniej kłopotliwy w czyszczeniu, nie ulega odbarwieniu, szarzeniu czy matowieniu pod wpływem działania promieniowania UV, wysokiej temperatury powietrza, detergentów czy innych czynników zewnętrznych.

Panele szklane z nadrukiem do kuchni

Odporne na działanie pary szklane panele do kuchni są praktycznymi elementami wykończeniowymi, które bez trudu można przystosować do liczby posiadanych gniazdek elektrycznych. Panele są łatwe w montażu, ponieważ bez trudu można je przyciąć w taki sposób, aby pokrywały całą powierzchnię ściany, nawet gdy pomieszczenie ma ewidentne wady architektoniczne.

Nowoczesne panele ze szkła do kuchni są zabezpieczone przed powstawaniem na ich powierzchni uszkodzeń spowodowanych działaniem pary wodnej, wilgoci, a także innych czynników zewnętrznych. Z uwagi na to, że panele szklane do kuchni są trwałe i skutecznie zabezpieczone, mogą znajdować się w miejscu, gdzie występuje wysoka temperatura. Chodzi przede wszystkim o ścianę nad okapem kuchennym, kuchenką gazową, zlewozmywakiem, a także na przykład o miejsce, gdzie stoi ekspres ciśnieniowy do kawy – generujący wysoką temperaturę w trakcie działania.

Szkło z nadrukiem, które może być montowane w kuchni, jest eleganckie, nowoczesne, a ponadto daje nieograniczone możliwości aranżacji pomieszczenia. Szybki, czysty i bezproblemowy montaż szkła w kuchni sprawia, że można zdecydować się na działanie zarówno w trakcie aranżacji całego mieszkania, jak i w przypadku chęci zmiany wystroju czy remontu posiadanej kuchni.

Rodzaje szkła montowane w kuchniach

W przypadku pomieszczeń kuchennych można się zdecydować na różne rozwiązania – w zależności od preferencji właściciela domu, mieszkania lub pomieszczenia biurowego. Panele szklane do kuchni mogą być wykonane ze szkła przezroczystego. Są mocowane na niewielkich elementach umiejscowionych w rogach tego szkła. To rozwiązanie pozwalające na całkowite wyeksponowanie ściany składającej się ze szklanych paneli z nadrukiem. Dzięki temu można z łatwością zaakcentować stworzoną dekorację, szczególnie gdy właścicielowi kuchni zależy na tym, aby grafika była głównym elementem ozdobnym pomieszczenia.

Szkło przeźroczyste do kuchni może także podkreślić strukturę ściany wykonanej z cegieł, tynku strukturalnego, betonu architektonicznego lub pokrytej tapetą. To doskonałe rozwiązanie dla właścicieli loftów, którym zależy na tym, aby zachować surowy charakter posiadanej przestrzeni. Szkło w kuchni może być wykonane także z materiału niehartowanego o grubości 4 mm. Jest dostępny w kilkudziesięciu kolorach do wyboru. Stworzone z niego panele nie mogą być jednak montowane w pobliżu kuchenek. Są mniej odporne na działanie wysokiej temperatury, a także uderzenia.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się także szkło lakierowane do kuchni. Jest wykonywane na szkle odbarwionym o grubości od 5 do 6 mm. Dodatkowy proces hartowania wzmacnia materiał, dzięki czemu staje się odporny na wysoką temperaturę i uderzenia. Szkło lakierowane do kuchni sprawdzi się w miejscach, gdzie konieczne jest wykonywanie nawiertów, wycięć bądź otworów.

Panele szklane do kuchni to rozwiązanie ponadczasowe, sprawdzone i efektowne. To alternatywa płytek ceramicznych. Szkło z autorską grafiką montowane w kuchni jest unikalną ozdobą, która sprawia, że pomieszczenie nabiera indywidualnego charakteru.

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również

Praktyczne informacje dotyczące formalności celnych i strategii unikania opóźnień przy przekraczaniu granicy podczas transportu kolejowego do Kazachstanu

Praktyczne informacje dotyczące formalności celnych i strategii unikania opóźnień przy przekraczaniu granicy podczas transportu kolejowego do…

Choć przekraczanie granicy z towarem może wydawać się procesem skomplikowanym i czasochłonnym, odpowiednie przygotowanie i znajomość…
Podstawowe elementy systemu uzdatniania sprężonego powietrza

Podstawowe elementy systemu uzdatniania sprężonego powietrza

Układy sprężonego powietrza budowane są na podstawie wymagań konkretnych zastosowań. Niemniej jednak systemy sprężonego powietrza muszą…
Okres sprawozdawczy w ochronie środowiska – terminy, o których należy pamiętać

Okres sprawozdawczy w ochronie środowiska – terminy, o których należy pamiętać

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością dopełnienia różnych obowiązków, w tym z zakresu sprawozdawczości środowiskowej.…