• 26 kwietnia, 2022
  • 6 minutes read

Czym jest zamgławianie ULV?

Czym jest zamgławianie ULV?

Stosowane przez firmy zajmujące się dezynsekcją zamgławianie ULV jest popularną i skuteczną metodą na wytępienie nawet bardzo licznych kolonii pluskwy domowej. Zamgławianie ULV odbywa się przy pomocy nowoczesnych urządzeń, które służą do rozpylania zimnej chmury preparatu w pomieszczeniach zaatakowanych przez pluskwy domowe.

Pluskwy domowe – dlaczego należy jak najszybciej wytępić insekty?

Zagnieżdżenie się w domu lub mieszkaniu pluskiew jest poważnym problemem. Są to owady, które oprócz pozostawiania na ścianach charakterystycznych czarnych kropek, żywią się krwią organizmów stałocieplnych. Oznacza to, że pluskwa domowa atakuje człowieka i zwierzęta, tj. psy i koty. Ugryzienie pluskwy nie jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka czy domowego pupila. Należy jednak pamiętać, że szkodnik ten odżywia się krwią. Oznacza to, że może on przenosić szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy w postaci bakterii lub wirusów, z którymi pluskwa miała kontakt.

Zidentyfikowanie pluskwy domowej polega między innymi na odkryciu na swoim ciele charakterystycznych ugryzień układających się w kształt trójkąta. Mają one postać niewielkich, czerwonawych krost, które w późniejszym czasie zaczynają intensywnie swędzieć.

Pluskwa domowa jest trudna do zauważenia w świetle dziennym, ponieważ za dnia chowa się w zakamarkach, szczelinach, a także innych miejscach, w tym w meblach tapicerowanych, cokołach bądź ramach obrazów. Dopiero po zapadnięciu zmroku pluskwy wychodzą na żer w poszukiwaniu naturalnych żywicieli.

Środki zwalczające pluskwy – co wybrać?

Osoby, które zauważyły w swoich mieszkaniach pluskwy, powinny jak najszybciej zgłosić się do specjalistów oferujących profesjonalne usługi dezynsekcji. Należy pamiętać, że ogólnie dostępne preparaty reklamowane jako skuteczne metody odstraszania czy wytępienia pluskwy domowej, nie są efektywne. Regulacje Unii Europejskiej surowo zabraniają stosowania wysokiego stężenia środków chemicznych w produktach dostępnych w sprzedaży w marketach budowlanych, sklepach ogrodniczych czy drogeriach i punktach oferujących artykuły chemiczne. Preparaty znajdujące się w ogólnodostępnej sprzedaży mają niskie stężenie środków owadobójczych. Zazwyczaj jest ono nieskuteczne, szczególnie gdy ma się do czynienia z plagą pluskwy domowej.

Należy pamiętać, że cykl rozmnażania tego szkodnika jest bardzo krótki, a owady te mogą przetrwać nawet, gdy w pomieszczeniu panują niesprzyjające warunki w postaci niskiej temperatury powietrza lub braku naturalnego żywiciela. Wówczas pluskwa przechodzi w stan hibernacji oczekując na zwiększenie temperatury w pomieszczeniu i znalezienie wspomnianych naturalnych żywicieli.

Przygotowanie pomieszczeń do zamgławiania ULV

Zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie zagnieździły się pluskwy domowe metody zamgławiania ULV jest skutecznym sposobem na pozbycie się tych szkodników. Zimna chmura rozpylana przy użyciu generatora ULV, którym jest zamgławiacz pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków i szczególnie trudnych miejsc – cokołów, połączeń między listwami przypodłogowymi czy panelami podłogowymi.

Zamgławianie ULV przeprowadzone przy użyciu specjalisty zatrudnionego w firmie dezynsekcyjnej nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy tylko zabezpieczyć przedmioty codziennego użytku w postaci sztućców, garnków, talerzy, urządzeń elektronicznych używanych do pielęgnacji czy mycia ciała, a także szczoteczek do zębów. Przed pojawieniem się specjalisty, który przeprowadzi zamgławianie ULV warto oczyścić powierzchnie płaskie z zalegającego na nich kurzu. Pozwoli to spotęgować działanie preparatu biobójczego na pluskwy, który został rozpylony w mieszkaniu przy pomocy zamgławiacza. Po zastosowaniu tej metody zwalczania pluskwy domowej można wrócić do mieszkania już po upływie około 3 godzin od zabiegu. Warto w tym czasie dokładnie wywietrzyć pomieszczenie, aby w cyrkulującym powietrzu nie znajdowały się resztki preparatu biobójczego na pluskwy.

Zimna mgła rozpylana przez generatory ULV pozwala na dotarcie wysoko stężonego preparatu biobójczego do wszystkich zakamarków, gdzie ukrywają się pluskwy. Jest to metoda, dzięki której można wytępić te owady i zabezpieczyć pomieszczenia przed ponownym pojawieniem się pluskwy domowej.

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również

Zbiornik ciśnieniowy — dlaczego jest ważny w układzie sprężonego powietrza

Zbiornik ciśnieniowy — dlaczego jest ważny w układzie sprężonego powietrza

Zbiornik ciśnieniowy jest jednym z podstawowych elementów układu sprężania powietrza. Często pełni kluczową rolę w układach…
Praktyczne informacje dotyczące formalności celnych i strategii unikania opóźnień przy przekraczaniu granicy podczas transportu kolejowego do Kazachstanu

Praktyczne informacje dotyczące formalności celnych i strategii unikania opóźnień przy przekraczaniu granicy podczas transportu kolejowego do…

Choć przekraczanie granicy z towarem może wydawać się procesem skomplikowanym i czasochłonnym, odpowiednie przygotowanie i znajomość…
Podstawowe elementy systemu uzdatniania sprężonego powietrza

Podstawowe elementy systemu uzdatniania sprężonego powietrza

Układy sprężonego powietrza budowane są na podstawie wymagań konkretnych zastosowań. Niemniej jednak systemy sprężonego powietrza muszą…