• 13 października, 2021
  • 8 minutes read

Balustrady balkonowe z nierdzewki – nowoczesne wzory

Balustrady balkonowe z nierdzewki – nowoczesne wzory

Nowoczesne wzory stalowych balustrad pozwalają nam cieszyć się nie tylko jakością ich wykonania, ale i efektownym wykończeniem barierek ze stali, które są wykonywane z dbałością o każdy detal. Jednym z popularnych typów balustrady stalowej jest balustrada z nierdzewki ze szklanym wypełnieniem. Jaki typ balustrady ze szkłem wybrać i gdzie ją zamontować? 

 

Balustrada balkonowa ze stali nierdzewnej i szkła – rodzaje 

 

Balustrada balkonowa powinna nie tylko ładnie wyglądać, ale i chronić nas przed upadkiem z wysokości. Decydując się na zakup odpowiedniego zabezpieczenia balkonu, musimy zatem pamiętać, żeby balustrada spełniała wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Poza tym jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby barierki zewnętrzne dodatkowo zdobiły nasz dom. Nienaganny i nowoczesny wygląd, a zarazem bezpieczeństwo podczas użytkowania, zapewniają nam balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej. Mogą występować w kilku różnych rodzajach, ale obecnie najpopularniejszą formą balustrad zewnętrznychbalustrady ze stali nierdzewnej ze szklanym wypełnieniem. Jaki typ wybrać?

 

Jedną z nowoczesnych propozycji producentów balustrad jest balustrada ze stali nierdzewnej ze szkłem w szynie. Tafla bezpiecznego szkła hartowanego umieszczona jest w tym przypadku w stalowej szynie. To ona stabilizuje i podtrzymuje szklaną balustradę. Zazwyczaj szyna mocowana jest do podłoża balkonu, ale w bardziej nowoczesnej wersji chowana jest w płycie. Dzięki temu balustrada zyskuje na lekkości, a balkon – na przestrzenności. Szklana balustrada wsuwana jest do szyny, a od góry przytwierdzana do stalowej balustrady i słupków nośnych lub skrajnych ścian balkonu. W przypadku balustrady w stalowej szynie ukrytej w podłożu musimy pamiętać o dobrym odwodnieniu. 

 

Popularnym i chętnie wybieranym przez inwestorów typem balustrady stalowej jest balustrada całoszklana. Jej cechą charakterystyczną jest umieszczenie szklanej tafli bezpośrednio przy podłożu balkonu lub tarasu. Balustrada ze szkła mocowana jest za pomocą stalowych rotuli – liniowych lub punktowych – które podtrzymują taflę i stabilizują całą konstrukcję. W przeciwieństwie do balustrady w szynie balustrada całoszklana tworzy całość zamkniętą od góry stalową poręczą. Ten typ barierki bardzo dobrze wygląda na dużych tarasach, np. tworząc znakomite uzupełnienie ogrodu lub strefy wypoczynkowej.

 

Kolejnym typem balustrady z nierdzewki i szkła jest balustrada w stalowej ramie. To jedno z bardziej klasycznych rozwiązań obecnych na rynku od bardzo dawna, które w każdych warunkach wygląda dobrze i efektownie. Szklane wypełnienie balustrady stanowią w tym przypadku pojedyncze tafle szkła, które montowane są pomiędzy słupkami nośnymi ze stali nierdzewnej za pomocą stalowych rotuli. Specjalne łączniki i uchwyty, w których zawieszona jest szklana balustrada, dodatkowo łączą ją ze stalową barierką. 

 

Bez względu na typ stalowej balustrady, który wybierzemy, jej zaletą bezwzględnie będzie wytrzymałość i niezawodność podczas użytkowania. Balustrady z nierdzewki są odporne na zarysowania i rdzę, co klasyfikuje je w czołówce najchętniej wybieranych rodzajów balustrad zewnętrznych.

 

Gdzie zamontować balustradę ze stali nierdzewnej i szkła?

 

Balustrady ze stali nierdzewnej ze szklanym wypełnieniem są chętnie wybierane zarówno przez inwestorów prywatnych, jak i klientów z sektora branżowego. W każdym przypadku balustrady z nierdzewki są doceniane za walory jakościowe i wytrzymałościowe oraz elegancki design pasujący do wielu typów budynków i wnętrz. Z tego względu barierki stalowe są widywane zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w bankach, galeriach handlowych, biurowcach i zabudowaniach wielorodzinnych. W przypadku balustrady montowanej na zewnątrz świetnym rozwiązaniem są barierki balkonowe ze stali i szkła hartowanego, które są synonimem klasycznej elegancji i nowoczesności. Tego typu balustrada, zarówno w wydaniu ze szkłem, jak i w przypadku balustrady wyłącznie stalowej, świetnie sprawdza się też jako wykończenie schodów zewnętrznych i balkonów francuskich. Balustrady ze stali i szkła są jednak coraz częściej spotykane także wewnątrz budynków, gdzie okazują się doskonałym sposobem na połączenie efektownej dekoracji salonu z użytecznością. Szklana tafla balustrady optycznie powiększa przestrzeń pokoju i współgra z naturalnym światłem dziennym, tworząc efekt wtopienia się schodów we wnętrze. 

 

Decydując się na zakup balustrady do naszego domu, warto zastanowić się nad możliwościami, jakie dają balustrady ze stali i szkła. Ich wybór to nie tylko efektowne, ale i bardzo bezpieczne rozwiązanie. 

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również

Dlaczego w imporcie z Chin opłaca się korzystać z transportu kolejowego?

Dlaczego w imporcie z Chin opłaca się korzystać z transportu kolejowego?

Sprowadzasz towaru z Chin? Chcesz zoptymalizować łańcuchy dostaw w swojej firmie? Poznaj zalety transportu kolejowego z…
Skróty klawiszowe w programie PowerPoint, które warto znać

Skróty klawiszowe w programie PowerPoint, które warto znać

Program PowerPoint umożliwia wykorzystanie wielu przydatnych funkcji, dzięki którym projektowanie prezentacji multimedialnych staje się znacznie łatwiejsze.…
Praktyczne porady na temat wyboru mebli łazienkowych, które zmaksymalizują przestrzeń i funkcjonalność

Praktyczne porady na temat wyboru mebli łazienkowych, które zmaksymalizują przestrzeń i funkcjonalność

Wybór odpowiednich mebli do łazienki to zadanie, które wymaga przemyślenia i planowania. Właściwe meble nie tylko…